Oldalak

Keresés

A Budai Várnegyed


A Budai Vár rövid története
A Budai vár a tatárjárás után épült.  Mai arculatát a Budavári királyi Palota és a Várnegyed végül Buda, Óbuda és Pest 1873-ban történt egyesítése után, a millenniumi építkezések során nyerte el. A II. világháború alatt ugyan a Várhegy súlyos károkat szenvedett, a romok eltakarítása, a régészeti feltárás, valamint a középkori és későbbi maradványok helyreállítása azonban hamarosan megkezdődött. A Vár legtöbb lakó- és középülete ma műemlék.

Budai Vár
A Budavári Palota az ország egyik legjelentősebb kulturális központja: épületei adnak otthont a középkori vár-részeket magába foglaló Budapesti Történeti Múzeumnak, az Országos Széchenyi Könyvtárnak, és a Magyar Nemzeti Galériának. Az 1987-ben elfogadott világörökségi helyszín a budai oldalon a Lánchídtól (Clark Ádám tér) a Duna parton álló Műegyetemig terjed - magába foglalja a Gellért fürdőt, a Gellérthegyet a Szabadság-szoborral és a Citadellával, valamint a Budai Vár épületegyüttesét.

Látványosságok:
    Budavári Palota
        Budapesti Történeti Múzeum
        István-torony
        Magyar Nemzeti Galéria
        Országos Széchényi Könyvtár
        Budavári Sikló
        Várszínház
        Hadtörténeti Intézet és Múzeum
        Halászbástya
        Mária Magdolna-templom
        Szentháromság tér
            Mátyás-templom
            Régi budai városháza
            Szentháromság-szobor
        Budavári Labirintus (BEZÁRT!!)
        Sziklakórház

Sziklakórház:
„Atomcsapás” extrém program: Lehetőség van „eljátszani” a polgári védelmi protokollt, melyet atomcsapás esetén kellett volna a személyzetnek végrehajtania a kórházban. 
Egészségügyi tematikus foglalkozás
A múzeumpedagógiai foglalkozás során a résztvevők az elsősegélynyújtás és a háborús orvoslás alapjaiba tekinthetnek be: alapvető teendők baleset esetén; sérülések különböző fajtái, ellátásuk; valamint téli, nyári balesetek.
Polgári védelmi tematikus foglalkozás
A múzeumpedagógiai foglalkozás során bemutatásra kerülnek a polgári védelem feladatai, az egyes gyakorlatokról készített képes beszámolókkal együtt. Így többek között a lakosság felkészítése az esetleges védekezésre, figyelmeztetése, tájékoztatásra.
Történelmi játékok, „incentiv” programok -a kórházzal, 1945, 1956 és a hidegháború időszakával kapcsolatos vetélkedők, "kincskereső" keresési játékok, csoportos feladatok, akadályversenyek. Vetélkedjenek kémcsapatok egymással, vegyenek részt érdekes egészségügyi, hadi és polgári védelmi játékokban kollégáink segítségével. Az interaktív program során a vezetők korhű ruhában irányítják a programot megelevenítve a kórházat. Garantáltan felejthetetlen élmény.